Westinghouse Audubon
Westinghouse Audubon
Westinghouse Audubon

Westinghouse Audubon - 122cm

Číslo tovaru: 78525
EAN: 4895105601872
Naša cena s DPH:
€224.40
Naša cena bez DPH:
€187.00
Značka: Westinghouse
Sklad Bratislava:0 ks
Centrálný sklad
(dostupnosť 3 dni):
2 ks skladom


-

Základní

popis

Nahraďte luster v miestnosti a ušetrite až 30% za energiu so stropným ventilátorom so svetlom Westinghouse Audubon!

 

DESIGN
 

Stropný ventilátor postavený v exkluzívne hladkom a tenkom dizajne.Plné farby a spracovanie ventilátora vystihuje esenciu dnešného moderného bývania.Kvalitná konštrukcia je samozrejmosťou.Telo ventilátora je vo farbe brúseného niklu,na ktorom sú napojené 3 čepele (lopatky) v striebornej farbe z jednej strany a z druhej vo farbe zašlý javor (lopatky sú dvojfarebné).Lopatky ventilátora sú vyrobené z dreva bez prelisu . To znamená, že je tento model veľmi tichý a hodí sa predovšetkým do miestnosti ako je spálňa, študovňa či pracovňa.

 
 

Aký je rozdiel medzi 3, 4 alebo 5 čepeľami?

Rozdiel vo výkonnosti nie je prakticky žiadny.Všetko je len o dizajne aký preferujete. Viac sa o stropných ventilátoroch dozviete v našej poradni.

 

POUŽITIE

Stropný ventilátor je vybavený spätným chodom pre letnú a zimnú prevádzku.Prepínač pre otočenie smeru sa nachádza na tele ventilátora (na diaľkovom ovládaní nie je).

 

Leto - rotácia lopatiek 

Stropný ventilátor Westinghouse letná prevádzkaStropný ventilátor Westinghouse v letnom období fúka vzduch smerom dole a príjemne chladí. Štúdie ukazujú, že môže znížiť pocitovú teplotu v miestnosti až o 5 °C.
 

 

Zima - rotácia lopatiek

Stropný ventilátor Westinghouse zimná prevádzka

V zimnom období je stropný ventilátor Westinghouse schopný ušetriť energiu nastavením prevádzky na nízku rýchlosť v protismere hodinových ručičiek.Tým sa zmieša teplý vzduch pri strope s chladnejším vzduchom v spodnej časti a zahreje sa tak obytný priestor v miestnosti. Stropný ventilátor Westinghouse tak môže znížiť Vaše náklady na vykurovanie až o 30%!


 

                                         

KONŠTRUKCIA

Stropný ventilátor Westinghouse konštrukcia
Stropný ventilátor je vybavený 3-rýchlostným motorom,pre možnosť Vami regulovať rýchlosť vetraného vzduchu.Priemer 122 cm je vhodný do strednej miestnosti o 20 m².Ďalšie rozmery ventilátora sú na priloženom obrázku.Tento model ventilátora obsahuje integrované svetlo.
Výrobca neodporúča montáž na sádrokartonový strop.


 

Nahradenie hlavného zdroja svetla v miestnosti
 

Súčasťou stropného ventilátora Westinghouse Audubon je integrované svetlo s päticou GU10 o výkone 3x 50 W.Ventilátor tak nahrádza hlavný svetelný zdroj uprostred miestnosti. Svetelný zdroj je súčasťou balenia. 

OVLÁDANIE

Stropný ventilátor Westinghouse retiazkové ovládanieVentilátor je ovládaný pomocou retiazky , ktorá je pripevnená k motoru v strednej časti. Pomocou zatiahnutia za retiazku prepnete chod ventilátora z vypnutého na maximálny výkon, ďalšie 3 zatiahnutia znižujú otáčky ventilátora a štvrté zatiahnutie ventilátor vypne.K ventilátoru je možné dokúpiť diaľkové ovládanie do ruky či na stenu (nájdete v príslušenstve pod technickými parametrami).
 

 

Upínací systém Dual Mount

Stropný ventilátor Westinghouse Dual Mount montážPri inštalácii stropného ventilátora Westinghouse s upínacím systémom " Dual Mount " je možné použiť montážnu tyčku, ktorá je súčasťou balenia, ale stropný ventilátor môže byť inštalovaný aj bez tyčky a tým znížiť inštalačnú výšku (vhodné u nízkeho stropu) . Pri požiadavke na vysokú inštalačnú výšku ventilátora je možné dokúpiť predlžovaciu tyč 30,5 cm alebo 46 cm určené pre vysoké stropy (nájdete v príslušenstve pod technickými parametrami).

parametry

Životnosť
10 rokov
Spätný chod
Ano
Použitie
Interiér
Výkon motora [W]
60 W
Certifikačné značky
CE
Ovládanie
retiazkové
Svetlo
3x 50W GU10
Montáž
Na strop
Sklon lopatiek
12°
Materiál
Kov, drevo, plast, ocel
Priemer
122 cm
Hmotnosť [kg]
6 kg
Otáčky [min]
240/165/115 ot/min
Menovitý prúd [A]
0,26/0,18/0,12 A
Akustický hluk [dB/3m]
48 dB
Krytie [IP]
IP24
Napájanie [V/Hz]
230/50


Výber z dvoch typov prepravcov (Geis SK a IN-TIME).

Doprava nad €200,-
s DPH ZDARMA!