Westinghouse Arius
Westinghouse Arius
Westinghouse Arius
Westinghouse Arius

Westinghouse Arius - 132 cm

Číslo tovaru: 72559
EAN: 4895105604897
Naša cena s DPH:
€300.00
Naša cena bez DPH:
€250.00
Značka: Westinghouse
Sklad Bratislava: 1 ks skladom
Centrálný sklad
(dostupnosť 3 dni):
9 ks skladom


-

Základní

popis

Nahraďte luster v miestnosti a ušetrite až 30% za energiu so stropným ventilátorom so svetlom Westinghouse Arius!

 

DESIGN
 

Stropný ventilátor postavený v exkluzívne hladkom a tenkom dizajne.Plné farby a spracovanie ventilátora vystihuje esenciu dnešného moderného bývania. Kvalitná konštrukcia je samozrejmosťou.Telo ventilátora je v chrómovej farbe,na ktorom je napojených 6 čepelí (lopatiek) v bielej farbe z jednej strany a z druhej v čiernej farbe (lopatky sú dvojfarebné).Lopatky ventilátora sú vyrobené z dreva bez prelisu.To znamená, že je tento model veľmi tichý a hodí sa predovšetkým do miestnosti ako je študovňa,pracovňa,obývačka.

 


Aký je rozdiel medzi 3, 4 alebo 5 čepeľami?

Rozdiel vo výkonnosti nie je prakticky žiadny.Všetko je len o dizajne aký preferujete. Viac sa o stropných ventilátoroch dozviete v našej poradni.


 

POUŽITIE

Stropný ventilátor je vybavený spätným chodom pre letnú a zimnú prevádzku.Prepínač pre otočenie smeru sa nachádza na tele ventilátora (na diaľkovom ovládaní nie je).


 

Leto - rotácia lopatiek 

Stropný ventilátor Westinghouse letná prevádzkaStropný ventilátor Westinghouse v letnom období fúka vzduch smerom dole a príjemne chladí. Štúdie ukazujú, že môže znížiť pocitovú teplotu v miestnosti až o 5 °C.
 

 

Zima - rotácia lopatiek 

Stropný ventilátor Westinghouse zimná prevádzka

V zimnom období je stropný ventilátor Westinghouse schopný ušetriť energiu nastavením prevádzky na nízku rýchlosť v protismere hodinových ručičiek.Tým sa zmieša teplý vzduch pri strope s chladnejším vzduchom v spodnej časti a zahreje sa tak obytný priestor v miestnosti. Stropný ventilátor Westinghouse tak môže znížiť Vaše náklady na vykurovanie až o 30%!

 


                                        
KONŠTRUKCIA

Stropný ventilátor Westinghouse konštrukcia
Stropný ventilátor je vybavený 3-rýchlostným motorom,pre možnosť Vami regulovať rýchlosť vetraného vzduchu.Priemer 132 cm je vhodný do veľkej miestnosti o 25 m².Ďalšie rozmery ventilátora sú na priloženom obrázku. Tento model ventilátora obsahuje integrované svetlo.
Výrobca neodporúča montáž na sádrokartonový strop. 

Nahradenie hlavného zdroja svetla v miestnosti
 

Súčasťou stropného ventilátora Westinghouse Arius je integrované svetlo s päticou E14 3U o výkone 5x 9 W.Ventilátor tak nahrádza hlavný svetelný zdroj uprostred miestnosti. Svetelný zdroj nie je súčasťou balenia.Úsporné žiarovky sa nedajú stmievať. 

OVLÁDANIE

 

Stropný ventilátor Westinghouse infračervené diaľkové ovládanieVentilátor je ovládaný pomocou infračerveného diaľkového ovládania,ktoré umožňuje prepínať rýchlosť otáčok,vypnutie a zapnutie ventilátora a svetla (ak je súčasťou ventilátora).Infračervené ovládanie potrebuje pre svoju prevádzku dve batérie veľkosti AA (nie sú súčasťou balenia).Výhodou tohto diaľkového ovládania o proti rádiovému je bezproblémové ovládanie ventilátora do 7 metrov,nižšia obstarávacia cena a dlhá vydrž batérií.
 

 

 

Upínací systém Dual Mount

Stropný ventilátor Westinghouse Dual Mount montážPPri inštalácii stropného ventilátora Westinghouse s upínacím systémom " Dual Mount " je možné použiť montážnu tyčku,ktorá je súčasťou balenia,ale stropný ventilátor môže byť inštalovaný aj bez tyčky a tým znížiť inštalačnú výšku (vhodné u nízkeho stropu) . Pri požiadavke na vysokú inštalačnú výšku ventilátora je možné dokúpiť predlžovaciu tyč 30,5 cm alebo 46 cm určené pre vysoké stropy (nájdete v príslušenstve pod technickými parametrami).

parametry

Životnosť
10 rokov
Spätný chod
áno
Použitie
Interiér
Výkon motora [W]
60 W
Certifikačné značky
CE
Ovládanie
áno
Svetlo
5x 9W E14 3U
Montáž
Na strop
Materiál
Kov, drevo, plast, oceľ
Priemer
132 cm
Hmotnosť [kg]
9,5 kg
Otáčky [min]
178/110/51 ot/min
Menovitý prúd [A]
0,24/0,18/0,15 A
Akustický hluk [dB/3m]
55 dB
Krytie [IP]
IP24
Napájanie [V/Hz]
230/50 V/Hz


Výber z dvoch typov prepravcov (Geis SK a IN-TIME).

Doprava nad €200,-
s DPH ZDARMA!