Stropné ventilátory pre zlepšenie vnútornej klímy

Luxusné stropné ventilátory a príslušenstvo
 

Značka Westinghouse, Beacon dôsledne stelesňuje kvalitu a spoľahlivosť. Našim zákazníkom ponúkame vysokú úžitkovosť produktov a inovatívny dizajn, všetky naše ventilátory TÜV, GS a CE certifikované pre zaistenie spokojnosti zákazníkov. V USA sa 96% stretlo s kvalitnými výrobkami Westinghouse. Ak si chcete vybrať kvalitný stropný ventilátor, potom ste na stránkach ventilatory-obchod.sk správne.Viac ako 100 rokov značka Westinghouse reprezentuje kvalitu a bezporuchovosť pokrokových produktov so silnými zákazníckymi vztahy.Firma Westinghouse je trhový vodca v stropných ventilátoroch a svetelnom priemysle v USA a Európe. Medzinárodná centrála sa nachádza vo Philadelphii v USA. Medzinárodné kancelárie sú umiestnené v Nemecku, Veľkej Británii, Mexiku, Taiwane, Hong Kongu a Číne.Firma Westinghouse, Beacon funguje vo viac než 100 krajinách naprieč piatimi kontinentmi.


Moja veľkosť miestnosti je:

Malá / stredná: Do veľkosti 20m ² (4x5 m) - Odporúčame ventilátor s priemerom 122 cm
Veľká: 20 36 (6x6 m) - Odporúčame ventilátor s priemerom 132 cm a vyššie

Hlučnosť v miestnosti je:
Tichá miestnosť (spálňa, študovňa, pracovňa) - Vyberte ventilátor s drevenými čepeľami.
Hlučná miestnosť (obývacia izba, kuchyňa) - Vyberte ventilátor s kovovými čepeľami.

Info:
Ventilátory s kovovými čepeľami produkujú trochu viac hluku ako ventilátory s drevenými čepeľami, preto ich neodporúčame do spálne a iných tichých miestností. Naopak vďaka tvaru kovovej čepele fúkajú viac vzduchu.

Aký je rozdiel medzi 3, 4 a 5 čepeľami:

Rozdiel vo výkonnosti nie je prakticky žiadny. Všetko je len o dizajne aký preferujete.

Rady produktov stropných ventilátorov Westinghouse:
Westinghouse BASIC - Túto radu definuje jedno slovo - jednoduchosť. Neutrálne farby, cenová dostupnosť a nekomplikovaný design stropných ventilátorov sa hodí napríklad do kuchyne či detskej izby.
Westinghouse CLASSIC - Klasický dizajn s jemnými jednoduchými farbami, ktorý nezostarne. Táto rada je vhodná do obývacej izby či pracovne.
Westinghouse TRADITIONAL - Dizajn inšpirovaný barokovou architektúrou. Bohaté farby a zreteľné detaily robia túto radu veľmi populárnou.
Westinghouse MODERN - Exkluzívne hladký a tenký dizajn s plnými farbami vystihuje esenciu dnešného moderného bývania.
Westinghouse PREMIUM - Unikátny v kráse a dizajne. Stropné ventilátory tej najvyššej kvality a estetického prevedenia. Len pre náročných.


Nahradenie hlavného zdroja svetla v miestnosti:
Stropný ventilátor sa väčšinou umiestňuje na pozícii lustra uprostred miestnosti. Preto Vám ponúkame ventilátory s integrovaným svetlom. Do ventilátorov so svetlom môžete montovať klasické žiarovky aj žiarivky G9, E14, E27, R7s.

Info:
Pokiaľ je Váš strop vyšší ako 3 metre, budete potrebovať predlžovaciu tyč. Štandardné rozmery tyčí 305 mm a 460 mm. Stropný ventilátor by mal byť nainštalovaný aspoň 30 cm od stropu a vzdialený minimálne 2,1 metra od podlahy k čepeliam.


Konštrukcia:Energetická úspora so stropnými ventilátormiFakty o stropných ventilátoroch.

Spotreba stropného ventilátora sa rovná spotrebe jednej klasickej 60 W žiarovky.
Vzájomné použitie s klimatizáciou ušetrí Vaše energetické náklady o 40%.
Budete sa cítiť o 5 °C chladnejšie so zapnutým stropným ventilátorom.
Drvivá väčšina stropných ventilátorov disponuje spätným chodom, ktorý ich umožňuje prepnúť to tzv "zimného módu", ktorý mieša teplý vzduch od stropu so studeným od podlahy a šetrí tak náklady za vykurovanie o 30%.
10 ročná záruka na motory stropných ventilátorv Westinghouse.


........................................................................................................................................................................................................................................................


Často kladené otázky k stropným ventilátorom.
 

Možno montovať Stropný ventilátor do sadrokartónových stropov?
Stropný ventilátor nie je možné montovať do sadrokartónového stropu. Hlavný dôvod je vyššia hmotnosť samotného ventilátora a vibrácie, ktoré sú pri samotnej prevádzke. Jediným riešením je upevniť ventilátor do konštrukcie (profilu) alebo prípadne do pôvodného stropu z panela alebo tehál.


....................................................................................................................................................................................................................................................
 

Zakúpil som stropný ventilátor a pri spustení má veľké vibrácie a nebezpečne sa hýbe.
Najprv je dobré prekontrolovať montáž samotnú. Uchytenie päty a upevnenie ventilátora, dotiahnuté skrutky a prekontrolovať tyčku ventilátora. Ak aj napriek tomu je všetko v poriadku tak tento jav prosím s nami prekonzultujte. Najlepšie je zaslať video  a my počas krátkej doby rozhodneme, ako tento problém vyriešime. Keďže ventilátor má krútiaci pohyb tak slabé kmitanie alebo vibrácie sú na vyšších rýchlostiach ventilátora normálne.


.....................................................................................................................................................................................................................................................


Môžem stropný ventilátor so svetlom zapojiť rovnakým spôsobom ako klasické svetlo?
Áno, ventilátor možno napojiť rovnakým spôsobom na existujúce rozvody svetla.


.....................................................................................................................................................................................................................................................


Je možné zapojiť diaľkové ovládanie ku každému typu stropného ventilátora, aj keď má retiazkové alebo nástenné ovládanie?
Áno, každé balenie diaľkového ovládača obsahuje prijímač, ktorý jednoducho namontujete do vrchného klobúčika nad zavesenie ventilátora. Ak má ventilátor retiazkové ovládanie, tak sa zapojením diaľkového ovládania funkcie retiazky vypne, teda nefungujú súčasne. Ak má ventilátor nástenné ovládanie, tak zapojením prijímača nič nezískame.


.....................................................................................................................................................................................................................................................


Ak mám nainštalované viacero stropných ventilátorov v miestnosti a hodlám k nim dokúpiť diaľkové ovládanie, potrebujem len 1 ks alebo budem musieť zakúpiť ovládače podľa počtu ventilátorov? A ako je to s ovládaním? Budem môcť ovládať všetko jedným ovládačom?
Ak budete chcieť ovládať všetky ventilátory jedným ovládačom, tak u infračerveného ovládania je frekvencia zhodná z výroby, takže jeden ovládač bude ovládať vždy všetko, čo bude v dosahu (cca 10 metrov). U rádiového ovládania je možné navoliť 10 kombinácií frekvencie pomocou 4 DIN prepínačov. To znamená, že u tohto typu je možné nastaviť prijímača a vysielača v ľubovoľných skupinách, ktoré sa budú nezávisle na sebe spúšťať.

Výber z dvoch typov prepravcov (Geis SK a IN-TIME).

Doprava nad €200,-
s DPH ZDARMA!